Bądźmy razem z Ukraińcami

Społeczność cypryjska organizuje międzynarodowe wydarzenie związane z ludzkim łańcuchem, aby dołączyć do wszystkich krajów europejskich, aby wesprzeć Ukrainę w powstrzymaniu wojny

Łańcuch ludzkich serc tych, którzy wspierają Ukrainę i sprzeciwiają się wojnie, zostanie spleciony przez społeczność Cypru we wszystkich większych miastach – Nikozji (Plac Eleftheria), Limassol (stary plac portowy), Larnace (Finikoudes) i Pafos (porto).

Ostrzał artyleryjski, ataki rakietowe. Co będzie dalej? Atak nuklearny? Nieważne skąd jesteś – tylko razem możemy powstrzymać Putina. W najbliższą sobotę staniemy w obronie Ukrainy na Cyprze – mówi Olga, jedna z organizatorek imprezy.

Miasto Charków z 1,5 mln mieszkańców został zniszczone, dzieci rodzą się w piwnicach i schroniskach (na zdjęciu jedno z nich). Wojnę należy przerwać.


Społeczności Gruzji, Portugalii i Polski już pokazały swoje wsparcie i planują organizację wydarzeń łańcuchów ludzki serc w swoich miastach.

Od początku rosyjskiej inwazji 10 greckich emigrantów zginęło podczas bombardowania przez wojska rosyjskie wsi Sartana w obwodzie donieckim we wschodniej Ukrainie. 42 osoby zostały ewakuowane.

Szacuje się, że z Ukrainy uciekło przynajmniej milion osób, w tym do dnia 03.03.2022 575 tysięcy trafiło do Polski.

W sobotę o godzinie 14:00 w wydarzeniu wezmą udział wszystkie główne miasta Cypru, spodziewane są tysiące osób:
• Limassol – Plac Starego Portu, https://goo.gl/maps/2xAbYUKNPkSVD9WE6
• Pafos – kiosk w porcie, https://goo.gl/maps/zjeFR8VfUxkWdz9B9
• Larnaka – Finikoudes, https://goo.gl/maps/XJ4pKTPQYqvGJ5yA9
• Nikozja – plac Eleftheria, https://goo.gl/maps/qqajRTcJA2tPFb7R8

Organizatorzy proszą wszystkich o przyniesienie ukraińskich flag narodowych, symboli i uśmiechów. Celem wydarzenia jest zachęcenie społeczności międzynarodowych na całym świecie do większego zaangażowania się w działania, które należy podjąć, aby powstrzymać wojnę.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading