fbpx

Awaryjne lądowanie samolotu do Larnaki

– Tuż po godzinie 10.00 (11:00 czasu cypryjskiego) samolot linii Enter Air wystartował z Lotniska Chopina do Larnaki. Na pokładzie było 187 pasażerów i sześciu członków załogi. Wkrótce po starcie prawdopodobnie doszło do jakiejś kolizji z ptakiem. Ale pilot nie zgłosił sytuacji zagrożenia. Jednak dla pewności kapitan podjął decyzję o zawróceniu na lotnisko i wylądowaniu. – powiedział PAP Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Samolot wyleciał z Warszawy o 10.20 i miał lecieć do Kenii. Był to lot ENT7913 z Lotniska Chopina do Larnaki i dalej do Mombasy. Ostatecznie samolot wylądował tuż po 12.20 (13:20 czasu cypryjskiego). Nikomu nic się nie stało. – Pasażerowie najprawdopodobniej zostaną przesadzeni do innego samolotu i jeszcze dziś wylecą do Larnaki – dodał Przybylski.

Informację o tym, że samolot zderzył się z ptakiem potwierdził dyrektor generalny linii Enter Air, Grzegorz Polaniecki. – Samolot zderzył się z ptakiem. Musi teraz zawrócić do Warszawy, aby przejść odpowiedni przegląd – poinformował w rozmowie z tvn24.pl.Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!