fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 16'C 🌥
  • Nicosia 13'C 🌥
  • Larnaca 14'C 🌥
  • Ayia Napa 14'C 🌥
  • Paphos 15'C ☁
  • Limassol 16'C 🌥
  • Nicosia 13'C 🌥
  • Larnaca 14'C 🌥
  • Ayia Napa 14'C 🌥
  • Paphos 15'C ☁

Awaria strony pocztowej – już ponad dwa tygodnie jest niedostępna

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

[dropcap]C[/dropcap]ałkiem nie tak dawno pisaliśmy o przetrzymywanych paczkach na poczcie w Polsce – pocztowcy przyznali się do winy i zapowiedzieli przesunięcie dodatkowych pracowników. Poczta na Cyprze natomiast woli wyłączyć stronę śledzenia przesyłek niż słuchać skarg na opóźnienia pocztowe.

Podgląd przesyłki w IPS

Już ponad dwa tygodnie, co dziwnie zbiegło się z sezonem “ogórkowym” na Cyprze, nie działa serwer pocztowy i nie można sprawdzić statusu wysłanej lub oczekiwanej przesyłki. Co ciekawe, poczta cypryjska przesyła dane do międzynarodowego trackingu przesyłek IPS, nie pozwala jednak zobaczyć statusu przesyłek lokalnych. Wprawdzie informacje w międzynarodowych serwisach pocztowych pokazują się z opóźnieniem, ale jednak są.

Zapytaliśmy informatyków co oznacza błąd 500, który wyświetla się zamiast danych przesyłki. Ich zdaniem, jest to bardzo prosta do naprawienia problem najczęściej spowodowany “grzebaniem” w systemie. Powstaje on przez błędne ustawienie uprawnienia do pliku/folderu i wystarczy go ręcznie skorygować. Podobno potrafi to każdy informatyk.

Podgląd przesyłki w polskim systemie

Nieoficjalnie pocztowcy twierdzą, że przesyłki zagraniczne są w miarę szybko rozdysponowywane zarówno podczas opuszczania wyspy jak i po ich przybyciu. Spowodowane jest to tym, że niektóre odpowiedniki poczty cypryjskiej na świecie zagroziły naliczaniem kar za nieterminowe dostarczanie przesyłek. Dużo gorzej jest natomiast z przesyłkami lokalnymi. List polecony nadany w Larnace i kierowany do Larnaki często dostarczany jest dłużej niż ten nadany w Wielkiej Brytanii.

Cypryjczycy wpadli na lepszy pomysł niż Polacy – ukrywają faktyczne położenie nadanych przesyłek, a potem można zawsze powiedzieć, że przesyłka dotarła wcześniej, tylko awizo musiało się zgubić. Jeśli chcecie zobaczyć gdzie znajduje się Wasza międzynarodowa przesyłka skorzystajcie z IPS (otworzy Wam się na nowej stronie po kliknięciu tutaj).
Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż

Zobacz także:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.


Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: