fbpx

Autotesty znów dostępne w aptekach

Drugi pakiet bezpłatnych autotestów na Covid-19 będzie dostępny dla w pełni zaszczepionych od 25 stycznia.

W opublikowanym komunikacie ministerstwo poinformowało, że dystrybucja pierwszego bezpłatnego zestawu do autotestu z pięcioma testami na koronawirusa potrwa do 24 stycznia.

Do bezpłatnego zestawu do samodzielnego testu kwalifikują się osoby, które ukończyły szczepienie, w tym osoby, które otrzymały szczepionkę przypominającą.


Osoby zarejestrowane w GESY autotesty mogą odebrać w dowolnej aptece zarejestrowanej w systemie.

Osoby, które są w pełni zaszczepione, ale nie są beneficjentami Gesy, mogą otrzymać swoje zestawy do autotestu codziennie między 10.30 a 13.00 w szpitalu w Starej Nikozji, centrum macierzyństwa w starym szpitalu w Larnace oraz centrum macierzyństwa w szpitalu ogólnym w Pafos, centrum macierzyństwa przy ośrodek zdrowia Famagusta przy ulicy Christou Kkeli 25 Paralimni oraz od 12:00 do 13:30 w centrum macierzyństwa starego szpitala w Limassol

W przypadku pozytywnego wyniku autotestu beneficjenci Gesy muszą skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, aby skierować ich na test PCR w publicznym ośrodku zdrowia w ich okręgu.

Osoby nienależące do GESY, które uzyskały pozytywny wynik testu, muszą powiadomić centrum koordynacji zdrowia publicznego pod adresem  [email protected] . W wiadomości należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, numer dowodu osobistego, datę urodzenia, miejscowość zamieszkania oraz zdjęcie pozytywnego autotestu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: