Automat na stacji zablokuje Wasze pieniądze

Na cypryjskich stacjach płaci się w automatach, które zablokują Wasze pieniądze na koncie

Osoby, które po raz pierwszy odwiedzają Cypr zapewne nie wiedzą o tym, że stacje benzynowe na wyspie czynne są tylko w określonych godzinach. Obsługę na nich można spotkać przeważnie od 8:00 do 17:00.

Oczywiście pojazd można zatankować przez całą dobę – jednak wtedy należy zmierzyć się z automatem płatniczym. We wspomnianych automacie można płacić zarówno kartami płatniczymi jak i gotówką.

W teorii sprawa jest prosta: podjeżdżamy pod dystrybutor, wybieramy w automacie numer pompy z której będziemy tankować pojazd oraz podajemy kwotę za jką chcemy zatankować samochód.

I tu pojawia się problem, gdyż w większości przypadków nie wiemy za ile można zatankować.

Wiele wypożyczalni żąda aby oddać samochód z pełnym zbiornikiem paliwa czyli dokładnie takim ile mieliśmy na początku. Tylko pełny to dokładnie ile?

Jeżeli na automacie wybierzemy na przykład 60€ i zapłacimy kartą płatniczą, stacja zablokuje na niej właśnie taką kwotę. W przypadku gdy zatankujemy za 35€ pozostałe 25€ zostanie zwrócone na konto w ciągu 3 dni roboczych i faktycznie zapłacimy za paliwo 35€, jednak pozostała reszta pieniędzy nie będzie dostępna przez kolejne kilka dni.

W przypadku gdy zapłacicie w automacie gotówką np. 50€ a faktycznie wlejecie paliwa za 40€ automat nie wyda Wam reszty, Na pozostałe 10€ dostaniecie kupon, który będziecie mogli wymienić na gotówkę przy najbliższym pobycie na stacji lub wykorzystać go przy kolejnym tankowaniu.

Weźcie powyższe pod uwagę podczas pobytu na Cyprze i wypożyczaniu samochodu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading