fbpx

Autobusy źródłem szkolnego wirusa w Limassol?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

70 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zakażonych w Limassol.

Dwie szkoły podstawowe Kato Polemidia, II Szkoła Podstawowa Agios Georgios i 16. Szkoła Podstawowa w Agios Nikolaos a także szkoła w Eptagonii to potencjalne, nowe źródła zakażeń. W sumie, w ciągu zaledwie tygodnia, potwierdzono w nich ponad 70. przypadków zakażeń.

W sumie, problem koronawirusa jest wyraźnie zauważalny w 7 szkołach dystryktu Limassol. Zdaniem nauczycieli, problem dotyczy głównie małych dzieci w szkole podstawowej – często nie mają objawów i mogły zostać zarażone popołudniowymi czynnościami i kontaktami, ale także przez środowisko rodzinne.

Dzieci często nie noszą w sposób prawidłowy masek – problem dotyczy zarówno jazdy autobusem szkolnym jak i podczas pobytu w szkole.


Zdaniem przewodniczącego Pancypriańskiego Komitetu Koordynacyjnego Szkoły Ephorates, transport uczniów autobusami również wydaje się być przedmiotem transmisji. „Ten problem występuje głównie w liceach, ale także w zespole Szkół Podstawowych na terenie województwa, skąd autobus wozi uczniów z różnych miejscowości”.

Wczoraj, po raz kolejny, jedna ze szkół w Limassol została zamknięta – nie pojawili się w niej uczniowie.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!