Autobus od drzwi do drzwi

Ruszył pilotażowy program od drzwi do drzwi – dzieci zabierane są z domu wprost do szkoły

Inauguracja pilotażowego programu zabierania dzieci do szkoły podstawowej została dobrze przyjęta – powiedział w poniedziałek minister transportu Yiannis Karousos, który sam wsiadł do jednego z pojazdów.

Wyraził zadowolenie z wysiłku, mówiąc, że rozmawiał z kilkoma rodzicami i dziećmi w drodze do szkoły, z których wszyscy byli podekscytowani i zadowoleni z wprowadzenia tej usługi.

Wsiadł do szkolnego autobusu, który odjeżdżał z Larnaca Street w Ormidia o 7:05, jadąc w kierunku drugiej szkoły podstawowej Ormidia.

Towarzyszył mu dyrektor transportu publicznego Andreas Nikiforou.


Karousos powiedział, że program rozpoczął się dla 13 szkół podstawowych we wszystkich okręgach – 313 uczniów trafiło wprost do trzech szkół podstawowych w Nikozji, dwóch w Limassol, dwóch w Larnace, trzech w Famaguście i trzech w Pafos.

Door-to-Door to pilotażowy program autobusów szkolnych, którego celem jest zmniejszenie zatorów na drogach w godzinach porannych i pomoc rodzinom. Zdaniem ministra dzisiaj jest ważny dzień dla transportu publicznego, a także dla uczniów szkół podstawowych i ich rodziców .

W ramach programu uczniowie szkół podstawowych będą odbierani sprzed swoich domów i zabierani do szkoły.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading