fbpx

AtlasGlobal bankrutem?

Tureckie linie lotnicze AtlasGlobal poinformowały o tymczasowym zawieszeniu wszystkich operacji lotniczych oraz wstrzymaniu sprzedaży biletów na swoje rejsy.

Jak informuje strona internetowa przewoźnika powodem tej decyzji jest planowana restrukturyzacja przewoźnika. Wszystkie loty są wstrzymane do 21 grudnia 2019 roku.

AtlasGlobal od dłuższego czasu ma problemy finansowe. Jako powody tej sytuacji linia wskazuje skurczenie się ruchu turystycznego do Turcji, niestabilność kursową liry oraz kryzys ekonomiczny w kraju, a także wzrost kosztów operacyjnych po przeniesieniu lotów na nowe lotnisko w Stambule. Linie powstały w 2001 roku i przez kilkanaście lat funkcjonowały na rynku tureckim jako AtlasJet. Przewoźnik oferuje regularne połączenia ze Stambułu oraz Antalii na lotnisko położone na okupowanym Cyprze.

Nie wiadomo jakie będą dalsze losy przewoźnika. Bardzo dziwna jest informacja na stronie internetowej przewoźnika, w której napisano, że jakiekolwiek informacje na temat zwrotu za niewykorzystane bilety można uzyskać po 16 grudnia 2019 roku – należy wysłać maila w tej sprawie do przewoźnika ([email protected]).

Jak zapewne pamiętacie podobnie było z cypryjskimi liniami lotniczymi COBALT – pierwsza informacja o czasowym zawieszeniu lotów…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!