fbpx

AstraZeneca nierekomendowana dla osób poniżej 50. lat

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo zdrowia poinformowało że przyjęło sugestię ekspertów epidemiologicznych i nie będzie zalecać szczepionki AstraZeneca osobom poniżej 50. roku życia

Zespół ekspertów jednogłośnie stwierdził również, że osoby zaszczepione pierwszą dawką szczepionki AstraZeneca powinny normalnie postępować z drugą dawką, pod warunkiem, że po pierwszej dawce nie wystąpiły u nich żadne objawy poważnych skutków ubocznych, takich jak zespół zakrzepowy czy trombocytopenia.


Osobom poniżej 50. roku życia eksperci zalecają szczepienie się preparatami Pfizer i Moderna.


Minister zdrowia Constantinos Ioannou powiedział, że ​​ocena ryzyka dotyczyła tylko szczepionki AstraZeneca, mimo że szczepionka Janssen (Johnson & Johnson) działa w ten sam sposób.

Wprowadzenie takiej rekomendacji w momencie gdy ponad połowa mieszkańców wyspy jest już zaszczepiona pierwszą dawką i w praktyce miała do wyboru podczas rejestracji na portalu szczepień dostępne jedynie szczepionki AstraZeneca jest nieco niezrozumiałe.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!