Aspiryna i witamina D trafią do GESY?

Organizacja Ubezpieczeń Zdrowotnych (OAY) chce włączenia aspiryny i witaminy D do ogólnego systemu opieki zdrowotnej (GESY).

Organizacja Ubezpieczeń Zdrowotnych (OAY) sugeruje włączenie dwóch kolejnych leków dostępnych bez recepty (NPM) do ogólnego systemu opieki zdrowotnej (GESY). Jednocześnie proponuje Cypryjskiemu Stowarzyszeniu Farmaceutycznemu przeniesienie wszystkich NPM, obecnie wydawanych przez GESY, w drodze wyjątku, konkretnym grupom pacjentów za pośrednictwem lokalnych aptek.

We wniosku określono dodatkowe fundusze, które mają zostać dodane do budżetów aptek GESY w związku z tymi konkretnymi zmianami, pozostawiając miejsce na dostosowania finansowe w drodze negocjacji.

Propozycja OAY obejmuje przeniesienie NPM wydawanych obecnie wyłącznie przez apteki państwowe do aptek prywatnych – jeśli zostanie to wdrożone, pacjenci, którzy obecnie otrzymują za pośrednictwem GESY określone leki (np. witaminy) w drodze wyjątku, będą mogli je otrzymać w lokalnej aptece, bez konieczności odwiedzania aptek państwowych i czekania w kolejkach.

Proponowane jest także włączenie aspiryny i witaminy D do zasięgu GESY. OAY sugeruje ich dostępność we wszystkich aptekach.

  Podobnie jak inne NPM dystrybuowane za pośrednictwem GESY, leki te będą przepisywane dla określonych wskazań i grup pacjentów, a nie dla populacji ogólnej.

  Przypomnijmy, że w chwili obecnej, zarówno witamina D jak i aspiryna nie są dostępne na receptę i należy uiścić pełną stawkę przy ich zakupie.


  Zostaw swój komentarz:
  [itfruit_adrotate_by_category]

  Discover more from Cypr24

  Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

  Continue reading

  error: UWAGA: Zakaz kopiowania!