Aresztowano lekarza za fałszywe karty szczepień

W piątek policja aresztowała 53. letniego lekarza, podejrzanego o wystawianie fałszywych zaświadczeń o szczepieniach trzem osobom obecnie poważnie lub krytycznie chorym na Covid-19.

W oświadczeniu policja poinformowała, że ​​prowadzi śledztwo w sprawie spisku w celu popełnienia przestępstwa, fałszerstwa dokumentu urzędowego, obiegu fałszywego dokumentu, zabezpieczenia rejestracji pod fałszywym pretekstem, zaniedbań prowadzących do uszkodzenia ciała oraz naruszenia prawa ogólnego. Domniemane przestępstwa zostały popełnione w Larnace między 26 kwietnia a 6 sierpnia.


„Według informacji objętych dochodzeniem, trzy osoby hospitalizowane w ciężkim/krytycznym stanie z Covid-19 posiadają fałszywe świadectwo szczepienia wydane przez podejrzanego”


Mężczyzna został aresztowany do czasu zakończenia śledztwa.

Tymczasem, odpowiadając na doniesienia policji, Cypryjskie Stowarzyszenie Medyczne poinformowało, że nie będzie tolerować żadnych zachowań ani działań ze strony swoich członków, które zagrażają zdrowiu publicznemu i szkodzą reputacji naukowej społeczności medycznej Cypru.

Śledztwo trwa.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading