Aresztowano byłą premier północy

Była „premier” Turków cypryjskich została aresztowana w związku ze skandalem związanym z fałszywymi receptami

Była „premier” Turków cypryjskich Sibel Siber została aresztowana w czwartek w ramach toczącego się śledztwa w sprawie „skandalu dotyczącego fałszywych recept”.

Siber, wykwalifikowany lekarz, została aresztowana wraz z farmaceutą i w piątek zostanie postawiona przed sądem rejonowym w północnej Nikozji w celu przedstawienia jej zarzutów.

Jest jedną z kilkudziesięciu lekarzy i farmaceutów aresztowanych w związku ze skandalem. Policja znalazła także na północy liczne worki na śmieci pełne leków na receptę ze zdrapanymi kodami kreskowymi.

Aresztowania w związku ze skandalem stały się w ostatnich tygodniach na północy codziennością, a Siber jest jak dotąd najgłośniejszą osobą aresztowaną.

Pełniła funkcję pierwszej kobiety „premiera” północy od czerwca do września 2013 r., a następnie spędziła nieco ponad cztery lata jako „marszałek parlamentu” w latach 2013–2018.

W 2015 roku jako pierwsza kobieta kandydowała na przywódcę Turków cypryjskich , zdobywając nominację partii politycznej CTP, zajmując trzecie miejsce i zdobywając 23% głosów.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading