Aresztowano 22. letniego Polaka w Protaras

22. letni Polak szalał samochodem w rejonie Kapparis w Protaras – został aresztowany

Dzisiaj rano, policjanci z Protaras zauważyli pojazd, który ich zdaniem jechał za szybko (w radiowozie nie było radaru) i postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej.

Po włączeniu syren alarmowych, nakazujących zatrzymanie kierowca, natychmiast przyspieszył – policjanci napisali w raporcie: „pędził niebezpiecznie i lekkomyślnie narażając innych kierowców”.

Nieznajomość terenu spowodowała, że uciekinier wjechał w ślepą uliczkę – kierowca wysiadł z pojazdu i ruszył w ich stronę. Zdaniem policjantów kierowca próbował ich uderzyć.

Kierowcą okazał się 22. letni turysta z Polski.

W wyniku kontroli stwierdzono, że kierowca był pod wpływem alkoholu (70 mg% przy dozwolonych 9 mg%), nie posiadał prawa jazdy a prowadzony przez niego pojazd nie miał ważnego badania technicznego.

22. latkowi postawiono zarzuty napadu i przeciwstawienia się legalnemu aresztowaniu oraz wykroczenia drogowe polegające na prowadzeniu pojazdu mechanicznego: brak prawa jazdy, brak świadectwa badania technicznego pojazdu, niebezpieczne i lekkomyślne prowadzenie pojazdów w miejscach publicznych, jazda pod wpływem alkoholu, nie zatrzymanie się na sygnał umundurowanego policjanta oraz cofanie na drodze na której obowiązuje zakaz cofania.

Sprawa zostanie skierowana do sądu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading