Aresztowane za robienie zdjęć w Morphou (Güzelyurt)

Policja z północy aresztowała dwie kobiety za robienie zdjęć ich byłego domu

52. letnia kobieta przyjechała do Morphou (aktualna nazwa miasta zmieniona przez okupanta to Güzelyurt) wraz ze swoją 20. letnią córką – postanowiły zobaczyć dom, w którym mieszkała przed 1974 rokiem i postanowiła zrobić kilka zdjęć.

Dom jest obecnie zamieszkiwany przez oficera armii tureckiej. To właśnie on wezwał policję, która zatrzymała obie kobiety wczoraj około 10:00. Dziś mają stanąć przed sądem i usłyszeć zarzut fotografowania obiektów wojskowych.

Jak poinformował rzecznik cypryjskiego rządu sytuacja jest monitorowana i podejmowane są kroki aby kobiety zostały jak najszybciej uwolnione.

Przeciwko aresztowaniu kobiety zaprotestowały władze gminy.

Reżim okupacyjny po raz kolejny dokonuje niedopuszczalnego posunięcia bez poważnego uzasadnienia w celu ewentualnego podważenia wszelkich starań o wznowienie rozmów na Cyprze. Mamy nadzieję, że ten niedopuszczalny incydent zakończy się najszybciej, jak to możliwe, a nasi dwaj współobywatele powrócą do domów, w których mieszkają tymczasowo od czasu inwazji tureckiej w 1974 r. napisała gmina w oświadczeniu

Dziwne to aresztowanie. Skąd kobiety miały wiedzieć, że jest to teren wojskowy ponieważ w ich domu mieszka oficer tureckiej armii? One poszły zobaczyć jak wygląda po kilkudziesięciu latach ich rodzinny dom.

Jesteśmy bardzo ciekawi decyzji sądu.

[bar group=”808″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!