Arcybiskup jednoznacznie za edukacją seksualną w szkołach

Arcybiskup Georgios opowiedział się za edukacją seksualną w szkołach, twierdząc, że lepiej, aby dzieci mogły się chronić, niż pozostały niedoinformowane.

Wypowiedzi arcybiskupa pojawiły się po spotkaniu z ministrem edukacji i inspektorem szkolnym odpowiedzialnym za monitorowanie poszczególnych zajęć i zatwierdziły program edukacji seksualnej w obecnym kształcie.

Arcybiskup powiedział w Philenews, że „nie powinniśmy dać się zwieść skrajnym głosom, czy to ze środowisk greckich, czy […] cypryjskich, i pozostawiać dzieci w nieświadomości, co naraża je na molestowanie”.

Dodał, że resort zapewnił, że oferowane kursy będą ściśle monitorowane i że będzie na bieżąco informowany. Sprawa zostanie poruszona na najbliższej sesji Świętego Synodu, który ma zająć stanowisko w tej sprawie.

Inni urzędnicy kościelni, w szczególności biskup Pafos Tychikos, zajęli w tej sprawie odmienne stanowisko, wypowiadając się zdecydowanie przeciwko edukacji seksualnej. Podobne zdanie wyrazili księża z klasztoru Trooditissa wzywając rodziców do zwolnienia swoich dzieci z lekcji.

Celem kursu jest [nauczenie] umiejętności zdrowego trybu życia, samoobrony przed wykorzystywaniem seksualnym, rozwoju zdrowych relacji i prawidłowych zachowań oraz zerowej tolerancji dla przemocy i znęcania się” – powiedziała minister.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading