APOEL Nikozja wybuduje własny stadion

W Kokinotrimitia powstanie prywatny stadion APOEL Nikozja – w przyszłym roku ma zostać zawarta odpowiednia umowa

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o problemie cypryjskich drużyn ze stadionami. Podczas ubiegłego sezonu piłkarskiego dochodziło do sytuacji, gdy zarządzające nimi firmy odmawiały piłkarzom na nich gry ze względu na zadłużenie za ich podnajem – kluby nie płacimy za rozgrywane na nich spotkania.

Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy zadłużenie zostało uregulowane, dowiedzieliśmy się natomiast z komunikatu prasowego, że jeden z klubów postanowił wybudować własny stadion w Nikozji.

Apoel i Omonia od lat wspominały o możliwości budowy prywatnego stadionu w Nikozji, jednak plany upadały ze względu na brak miejsca w stolicy lub problemy z finansowaniem ich budowy.


Nagle, kilka dni temu, prezes Apoel Prodromos Petrides, ujawnił plany dotyczące nowego stadionu, budowę którego współfinansuje Constantinos Iordanous.

W komunikacie napisano, że „po niedawnych rozmowach z cypryjskim przedsiębiorcą Constantinosem Iordanousem w końcu osiągnięto ważne porozumienia dotyczące budowy nowego stadionu piłkarskiego dla Apoel w Kokkinotrimithia”. Strony porozumienia chcą aby „na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku” został przedstawiony „projekt zarówno od strony finansowej, jak i technicznej”.

Na więcej szczegółów musimy zatem poczekać.

Miejscowość Kokinotrimitia jest położona, zgodnie ze skazaniem map Google, dokładnie 31 km od centrum Nikozji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!