Aplikacja wskaże parking

Specjalna aplikacja wskaże wolne miejsce parkingowe w Nikozji

Gmina Nikozja zaprezentowała aplikację parkingową, która pomoże kierowcom znaleźć wolne miejsca parkingowe. Aplikacja o nazwie Smart Parking Nicosia City jest współfinansowana przez unijny projekt Smart City i jest promowana jako oferująca kompleksowy system informacji dla kierowców.

Aktualizacje w czasie rzeczywistym będą dostępne na temat miejsc parkingowych na parkingach miejskich i w centrum miasta. Mapa pokaże użytkownikom, gdzie są dostępne wolne miejsca parkingowe.

Dalsze funkcje, które mają być dostępne, to trasy oparte na najszybszym szacowanym czasie przejazdu.

Czujniki parkowania mają wykrywać obecność pojazdu, co oznacza, że ​​aktualizacje będą przesyłane do centralnej platformy zarządzającej inteligentnego miasta, która następnie komunikuje się i przesyła informacje do aplikacji.

Aplikacja zapewni także filtry podczas wyszukiwania miejsc, takich jak miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, strefy załadunku/rozładunku czy miejsca z ładowarkami.

Wramach projektu gmina nawiązała współpracę z firmą Ablebook – platformą internetową zapewniającą usługi i informacje dla osób niepełnosprawnych i grup szczególnie wrażliwych.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading