fbpx

Apelujemy: szanujmy się wzajemnie!

Szanowni Czytelnicy!

Po ostatnich protestach Polaków mieszkających na Cyprze rozpoczął się w komentarzach prawdziwy hejt. Praktycznie każdy krytykuje każdego, jednym podoba się to, innym coś innego. I każdy ma prawo do własnego zdania. Na tym właśnie polega konstytucyjna (zarówno w Polsce jak i na Cyprze) wolność wypowiedzi.

Polacy niestety tacy są, podobnie zresztą jak inne Narody, że co człowiek to opinia i inne zdanie na jakiś temat. Prawda i racja jak zawsze leży po środku, po obydwu stronach.

Racje mają kobiety, które protestują – mają do tego prawo. Zgodnie z prawem mogą protestować i wyrażać swoją opinię, ale racje ma także ojciec Jerzy Kraj – ogród , w którym stoi popiersie Świętego Jana Pawła II jest terenem prywatnym należącym do Nuncjatury Apostolskiej czyli watykańskiej placówki dyplomatycznej.
Racje mają także Ci z Was, którzy uważają, że Jan Paweł II nie ma z tym wszystkim nic wspólnego więc nie powinno się więc protestować pod jego popiersiem w Nikozji (“kompromis aborcyjny” osiągnięty został jednak w czasie gdy Jan Paweł II był Papieżem, a jedną ze stron go akceptujących był właśnie Kościół pod jego przewodnictwem o czym niedawno przypomniał w jednym z wywiadów Kardynał Stanisław Dziwisz), ale rację mają także Ci którzy uważają, że jest to jedno z nielicznych “polskich miejsc” na Cyprze.
Rację maja także Ci, którym nie podobało się obstawianie popiersia polskiego Papieża hasłami, ale racje mają także Ci, którzy uważają, że hasła były napisane na ustawionej tekturze i nikt nie niszczył pomnika.
Rację mają także Ci z Was, którym przeszkadzały wykrzykiwane brzydkie słowa podczas protestu (były tam dzieci), ale rację mają także Ci z Was, którzy uważają, że dzieci tam nie powinno być a te słowa najlepiej wyrażają to co chcą kobiety osiągnąć protestując.

Od początku istnienia naszego portalu nie wyrażamy swoich opinii. Każdy z członków redakcji, ma swoje prywatne zdanie praktycznie na każdy temat – staramy się jednak go nie publikować jako zdania cypr24. Portal powstał po to aby informować, a nie po to aby wzajemnie kłócić ze sobą Polaków czy być ideologiczną tuba którejkolwiek ze stron. Dlatego też byliśmy na wspaniałej uroczystości odsłonięcia popiersia Jana Pawła II oraz na proteście, byliśmy na cypryjskich finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ale także byliśmy na wystawianych Jasełkach, jesteśmy zarówno na wydarzeniach organizowanych przez Ambasadę RP jak i przez osoby prywatne, które z polskimi władzami nie mają nic wspólnego…

Sami doskonale wiecie,. że praktycznie nie reagujemy na komentarze, które pisane są pod naszymi tekstami. Jedynie czasami, gdy ktoś “przesadzi” wysyłamy do autora komentarza prywatną wiadomość z prośbą o zmianę słów – czasami to działa, czasami nie. W tym drugim wypadku komentarz jest kasowany.

Polakom udało się zjednoczyć jedynie kilkukrotnie – przez krótki okres czasu działaliśmy wspólnie jako Polacy. Niewątpliwie były to strajki w 1989 roku, śmierć Papieża Polaka Jana Pawła II oraz katastrofa w Smoleńsku.
Od pewnego czasu jest tylko gorzej, jesteśmy narodem coraz bardziej podzielonym. Nie tylko w Polsce ale także tu na Cyprze.

Szanujmy się wzajemnie, nie obrażajmy. Jeżeli nie podoba Wam się czyjaś opinia, zdanie – odpiszcie na nią rzeczowo z argumentami. Odpuście sobie dyskusje, prywatne wycieczki, inwektywy…

Powtarzamy – każdy ma prawo do swoich opinii – zarówno ktoś kto uważa, że koronawirus to wymysł globalistów i chęć zatrzymania nas w domach jak i ten który naprawdę go się obawia, ten kto popiera w pełni polskie władze jak i ten co jest przeciwko nim a nic nie zrobił (czytaj nie głosował) aby cokolwiek zmienić…

Po prostu szanujmy się wzajemnie. To wystarczy.

Mariusz Gołębiewski
Redaktor Naczelny


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!