fbpx

Annita Demetriou z wizytą w Polsce

Przewodnicząca cypryjskiego parlamentu Annita Demetriou złożyła dwudniową, oficjalną wizytę w Polsce

Wizyta została zorganizowana przez Marszałek Sejmu RP Elżbietę Witek. W spotkaniu wzięły udział przewodniczące parlamentów Polski, Austrii, Belgii, Cypru, Republiki Czeskiej, Hiszpanii, Litwy i Łotwy. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele parlamentu Ukrainy oraz Unii Europejskiej.

Demetriou określiła swoją misję jako „bardzo trudną”, zauważając, że była głęboko poruszona, gdy mała dziewczynka poprosiła ją o pomoc w powrocie do domu.

Przedstawicielki parlamentów, podczas wizyty, odwiedziły między innymi przejście graniczne w Dorohusku oraz punkty recepcyjne Lublinie, Chełmie oraz podwarszawskim Nadarzynie.

Demetriou podziękowała Witek za to niezwykłe spotkanie, dodając po raz pierwszy po tylu latach, zdaje sobie sprawę z tego, przez co przeszli „nasi rodzice i dziadkowie, kiedy wspominali, jak wychodzili z domu z walizką i parą butów na nogach i mieli odbudować swoje życie”. 

Podczas spotkania omówiono możliwości dalszej pomocy uchodźcom.

(…)wspólnie zasugerowaliśmy inicjatywy, które mogą chronić kobiety i dzieci, które są największymi ofiarami tych okrucieństw. – powiedziała przewodnicząca

Zapowiedziano kolejne spotkania w tym gronie.


zdjęcia: Kancelaria Sejmu

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!