fbpx

Andrzej Duda przyleciał na Cypr

Wczoraj, na Cypr, przyleciał Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

Oficjalna wizyta Prezydenta rozpocznie się dzisiaj o godzinie 11:00 uroczystym powitaniem w Pałacu Prezydenckim. Po powitaniu odbędą się rozmowy plenarne pomiędzy obiema delegacjami.

Podczas wizyty w obecności obu prezydentów zostaną podpisane trzy dokumenty: porozumienie między Ministerstwami Spraw Zagranicznych ws. konsultacji politycznych, porozumienie między Kancelarią Prezesa Rady Ministrów RP i Wiceministerstwem ds. Badań, Innowacji i Polityki Cyfrowej Republiki Cypryjskiej nt. współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa i przestrzeni cyfrowej, a także Program Współpracy w dziedzinach nauki, oświaty, kultury, sportu i młodzieży na lata 2021-2025.


Prezydent wraz z małżonką przyleciał na Cypr wczoraj po południu, oficjalna część wizyty rozpocznie się dziś przed Pałacem Prezydenckim w Nikozji.


Jeszcze dziś, Prezydent złoży wizytę w siedzibie Sił Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych na Cyprze (UNFICYP), gdzie spotka się ze specjalną przedstawiciel sekretarza generalnego ONZ na Cyprze i szefową misji UNFICYP Elizabeth Spehar.

Również w czwartek Andrzej Duda wraz z małżonką spotkają się z przedstawicielami Polonii w Ambasadzie RP w Nikozji.


foto: Grzegorz Jakubowski i Jakub Szymczuk (KPRP)


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!