Alert przeciwpowodziowy

W związku z ogłoszonym pomarańczowym alarmem pogodowym, Larnaka ogłosiła alert powodziowy

Gmina Larnaka i SAL, we współpracy z innymi właściwymi agencjami, przeprowadziły kontrole i czyszczenie systemów odprowadzania wody deszczowej w związku ze złą pogodą, której należy spodziewać się od dziś do środy 31.01.2024.

Gmina Larnaka wzywa obywateli do odpowiedniego przygotowania swojej nieruchomości, domu, sklepu lub magazynu, aby w odpowiednim czasie można było skutecznie zapobiegać problemów, które mogą wyniknąć w wyniku spodziewanych zwiększonych opadów.

Wprowadzono stan alarmowy ΑΥΓΗ

W tym kontekście zachęca się mieszkańców do podjęcia następujących środków zapobiegawczych:

(1) Sprawdź wszystkie studnie burzowe. które znajdują się w, przed, w pobliżu lub nawet naprzeciw ich obiektów, tak aby były czyste i miały naturalny przepływ.

(2) Nie zostawiaj porozrzucanych materiałów budowlanych ani bezużytecznych przedmiotów na chodnikach, otwartych przestrzeniach lub w rzekach, które mogą zostać zmyte przez wodę deszczową i spowodować więcej problemów.

(3) Studni drenażowych nie należy zakrywać kamieniami, skrzyniami, kontenerami ani maszynami.

(4) Zaleca się wyposażenie wszystkich właścicieli piwnic w pompy wodne oraz sprawdzanie i konserwację istniejących pomp wodnych w piwnicach.

(5) Zabezpiecz cały majątek prywatny i pojazdy od ryzyka powodzi.

(6) Osoby chcące otrzymać worki zabezpieczające (worki z piaskiem) mogą skontaktować się z Obroną Cywilną pod numerem tel. 24802034.

(7) Jeśli potrzebujesz pomocy SAL lub gminy Larnaka, zadzwoń pod numer tel. 24652075 / 97774487


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!