Alert pogodowy potrwa dłużej

Nowe żółte ostrzeżenie pogodowe: Famagusta i Larnaka zmagają się z powodziami

Wydano żółte ostrzeżenie pogodowe przed deszczem i pojedynczymi burzami od niedzieli od 8:00 do poniedziałku do 8:00. Według 24. godzinnego ostrzeżenia dotknięte zostaną głównie północne i wschodnie części wyspy. Suma opadów w ciągu doby może przekroczyć 55 milimetrów.

Famagusta i Larnaka próbuje zapanować nad zniszczeniami po opadach deszczu.

W Larnace rondo na lotnisku zostało zamknięte z powodu zalania, podobnie stało się w przypadku alei Makarios w Meneou, od centrum Vatiliotis do supermarketu Stop.

W Famaguście straż pożarna zareagowała na 122 incydenty obejmujące akcje ratunkowe, holowanie pojazdów, otwieranie kanalizacji i wypompowywanie wody z piwnic hoteli i domów. Podobne działania podjęto w Larnace – ucierpiał obszar Dromolaxia – Meneou.

Tak aktualnie wygląda sytuacja pogodowa na radarze:


Według policji wiele dróg jest zamkniętych, a te, które są otwarte, są śliskie lub mają ograniczoną widoczność.

W Morpou drogi, które są otwarte, ale śliskie to Pedoulas – Prodromou, Prodromou – Lemithou, Pedoula – Moutoulla, Pedoula – Pinewood – Kakopetria, Kakopetria – Karvouna, Astromeriti – Troodos.

Drogi prowadzące do Troodos są otwarte dla wszystkich pojazdów.

Policja zaapelowała do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy z powodu gromadzenia się wody na drogach, co czyni je śliskimi i niebezpiecznymi. Kierowcom zaleca się, aby jechali powoli, zachowywali odpowiednią odległość od innych pojazdów i mieli włączone światła drogowe.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading