Aleksander Kobus zagra z cypryjską orkiestrą

W listopadzie odbędą się dwa koncerty Cypryjskiej Orkiestry Symfonicznej z udziałem polskiego trębacza Aleksandra Kobusa.

W listopadzie odbędą się dwa koncerty Cypryjskiej Orkiestry Symfonicznej z udziałem polskiego trębacza Aleksandra Kobusa.

  • Pafos: 17 listopada 2023 Markideio Municipal Theatre, godz. 20:30
  • Nikozja:18 listopada 2023 Pallas Theatre, godz. 20:30

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na: https://www.cyso.org.cy/?page_id=2379

Aleksander Kobus urodził się 1991 roku w Warszawie. Zdobywca nagrody specjalnej na konkursie ARD w Monachium (2018). Pierwszy trębacz – solista NFM Filharmonii Wrocławskiej.

W grudniu 2016 roku wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus i maestro Krzysztofem Pendereckim, dokonał nagrania Koncertu na trąbkę i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego.

Laureat wielu prestiżowych stypendiów m.in. stypendium „Młoda Polska”, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Stypendium Yamaha Music Foundation.

W 2019 roku uzyskał stopień doktora (klasa trąbki prof. Igora Cecocho) w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego, gdzie obecnie jest zatrudniony na stanowisku wykładowcy.


Zdobył 35 nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. I miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, I miejsce w XIV International Chieri Competition we Włoszech, I miejsce w VII Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu. W 2018 roku otrzymał nagrodę specjalną podczas konkursu ARD w Monachium, a rok później II miejsce w międzynarodowym konkursie „Jeju Brass Competition” w Korei Południowej. Jako solista występował z takimi orkiestrami jak NOSPR, czy Münchener Kammerorchester.

Aleksander Kobus został laureatem wielu prestiżowych stypendiów m.in. stypendium „Młoda Polska”, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Stypendium Yamaha Music Foundation for Europe. W 2018 roku został nagrodzony przez Lower Silesia Capital Club nagrodą za wybitny sukces artystyczny.

W grudniu 2016 roku wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus i maestro Krzysztofem Pendereckim, dokonał nagrania Koncertu na trąbkę i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego. Płyta z koncertem została nominowana do nagrody „Fryderyki 2017”.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!