Aleja Makarios tylko dla autobusów!

Ruch na Alei Makariosa w Nikozji będzie praktycznie zerowy

Tylko transport publiczny, pojazdy dostawcze, pojazdy uprzywilejowane oraz właściciele sklepów i mieszkańcy będą mogli jeździć Aleją Makarios w Nikozji. Rozwiązanie to wejdzie w życie od 20 października 2022 roku.

Ulica przeszła w ostatnich latach rewitalizację, podobnie jak inne obszary w centrum stolicy.

To duży krok, aby naśladować inne kraje europejskie, które wraz z rewitalizacją ośrodków miejskich ograniczają korzystanie z prywatnych samochodów poprzez promocję aktywności, a w szczególności zachęcanie do spacerów, jazdy na rowerze i korzystania z transportu publicznego – powiedział szef Cypryjskiej Izby Naukowo-Technicznej Constantinos Constanti.

Po kilku miesiącach częściowego zamknięcia, w zeszłym roku doszło do sporu co do tego, jakie pojazdy będą mogły korzystać z alei po jej ponownym otwarciu. Służba audytowa poinformowała, że ​​zmiany w planach mogą doprowadzić do wycofania 13 mln euro środków rządowych przeznaczonych na projekt przebudowy.

Rzecznik służby audytu Marios Petrides powiedział, że fundusze na projekt zostały przyznane „pod określonymi warunkami” i że zmiana planów naruszyłaby umowę.

Burmistrz Nikozji, Constantinos Yiorkadjis zapowiadał już wcześniej, że ulica zostanie wyłączona z ruchu samochodowego po całkowitym ukończeniu remontu.

Jeżeli więc macie w planach wizytę samochodem w tamtych okolicach – zróbcie to jeszcze przed 20 października.

I co ważne uważajcie na znaki – GPS’y w samochodach często nie nadążają ze zmianami na cypryjskich ulicach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!