Alarmy bombowe w cypryjskich szkołach

Wczoraj rano szkoły na całym Cyprze otrzymały e-mailem groźby o podłożeniu bomby.

Niektóre szkoły, po otrzymaniu maili natychmiast podjęły działania i ewakuowały dzieci z klas.

Przewodnicząca związku zawodowego nauczycieli szkół podstawowych Poad, Myria Vassiliou, powiedziała, że ​​groźby zostały wysłane do szkół podstawowych i średnich oraz że przestrzegano wszystkich odpowiednich protokołów bezpieczeństwa – w wielu z nich strażacy przeprowadzili inspekcję budynków i dzieci szybko wróciły do ​​swoich klas .

Cypryjska Agencja Informacyjna (CNA) podała, że ​​ministerstwo edukacji przesłało „pocieszające wiadomości” do rodziców niektórych uczniów, których to dotyczy, informując ich, że szkoły „kontaktują się z władzami” i „nie ma powodów do niepokoju”. .

Rzecznik policji Christos Andreou w rozmowie z CNA powiedział, że zarówno Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (Interpol), jak i równoważny organ Unii Europejskiej Europol pomagają cypryjskiej policji w zlokalizowaniu nadawcy wiadomości e-mail.

Dodał, że e-mail „wydaje się zostać wysłany z obcego kraju”.

Ponadto opowiedział o nadzwyczajnym spotkaniu, które odbyło się w komendzie policji w Nikozji w celu omówienia tej sprawy.

W spotkaniu uczestniczyli szef policji Stelios Papatheodorou, stała sekretarz ministerstwa edukacji Marina Ioannou Hasapi ora zprzedstawiciele innych departamentów rządowych..

Andreou powiedział, że podczas spotkania „oceniono i skoordynowano działania”, a szkoły otrzymały instrukcje dotyczące postępowania zgodnie z wcześniej określonymi protokołami, które pozwalają na ewakuację dzieci z klas pod warunkiem powiadomienia policji o zaistniałej sytuacji.

„Od pierwszej chwili policja prowadzi wszelkie niezbędne badania, kontynuując jednocześnie dochodzenie w tej sprawie” – dodał.

Jak informuje Philelenews ​​e-mail prawdopodobnie pochodzi z Rosji, ale wiadomości mogły zostać wysłane za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej (VPN), która może zmienić lokalizację użytkownika Internetu.

śledztwo trwa.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading