fbpx

Akinci: zastanówcie się co chcecie zrobić!

Przywódca Turków cypryjskich Mustafa Akinci wezwał naukowców z północy do zajęcia jasnego stanowiska w sprawie otwarcia granicy z Turcją. Jego zdaniem, podjęta przed “rząd” decyzja w sprawie uruchomienia połączeń lotniczych z Turcją jest decyzją typowo polityczną.

Według Reuters’a, po zniesieniu ograniczeń w podróżach i po zniesieniu ograniczeń na początku miesiąca liczba nowych przypadków koronawirusa w Turcji wzrosła w sobotę do 1459 z 1195 dzień wcześniej. Dzienna liczba przypadków wynosiła wcześniej poniżej 1000 od końca maja. W ciągu 24 godzin od piątku do soboty zmarło 14 osób, co doprowadziło do całkowitej liczby ofiar śmiertelnych równych 4792.

Transport i komunikacja z Turcją są bez wątpienia kluczowe. Jednak naszym obowiązkiem jest przede wszystkim ochrona zdrowia naszych obywateli – napisał w specjalnym oświadczeniu Akinci

Przypomnijmy, że północ nie zgłosiła żadnych nowych przypadków koronawirusa od ponad miesiąca. W sobotę przeprowadzono tam około 20 testów. Łączna liczba przypadków od wybuchu epidemii pozostaje na poziomie około 100 (4 osoby zmarły).


foto: Facebook


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!