fbpx

Akademik tylko dla zaszczepionych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Prywatny akademik z Nikozji rozesłał maile do swoich mieszkańców, że od 1 września przyjmie pod swój dach jedynie osoby w pełni zaszczepione

Prywatna firma zarządzająca akademikiem ogłosiła nowe zasady bez dalszych wyjaśnień za pośrednictwem poczty elektronicznej i na swoich portalach społecznościowych:

Dom studencki UC Hall, który służy potrzebom zakwaterowania studentów Uniwersytetu Cypryjskiego, ogłasza, że ​​od następnego roku akademickiego rozpoczynającego się we wrześniu osoby zainteresowane pobytem w akademiku muszą być W PEŁNI zaszczepione przed 1 września – napisano


Właściciel akademika uważa, że dzięki takiemu podejściu, ograniczone zostanie zagrożenie zakażeniem a nowe zasady wprowadzono „ze względu na sytuację epidemiologiczną kraju i bezpieczeństwo uczniów w salach”


Zarówno studenci jak i rodzice są zszokowani decyzją firmy uważając, że jest to jawna dyskryminacja osób niezaszczepionych. Rodzice pytają wprost czy oznacza to, że osoby niezaszczepione nie będą mogły się uczyć?

Tymczasem rektor Uniwersytetu Cypryjskiego profesor Tasos Christofides zapowiedział, że od wszystkich studentów, wykładowców i pracowników uczelni będzie wymagany SafePass. Zdaniem rektora, publiczna uczelnia nie może żądać szczepień, może natomiast wymagać testów od osób niezaszczepionych (przypomnijmy, że od 01.08.2021 płatnych) wykonywanych co 72 godziny.

Przypomnijmy, że ilość zakażeń na Cyprze rośnie – wczoraj potwierdzono 827 nowe przypadki na całym Cyprze.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!