Agia Napa: Śledztwo w sprawie domniemanej napaści seksualnej

Śledztwo w sprawie rzekomego gwałtu Agia Napa. Policja analizuje dowody i przesłuchuje świadków, domniemany sprawca w areszcie.

Policja w Famaguście prowadzi śledztwo w sprawie domniemanego gwałtu na 18. letniej brytyjskiej turystce dokonanego w popularnym kurorcie Ayia Napa.

Turystka zgłosiła policji, że 19-letni mężczyzna, również Brytyjczyk, rzekomo odbył z nią stosunek seksualny wbrew jej woli 4 lipca. Do zdarzenia według złożonych zeznań doszło w jej mieszkaniu, po tym jak spotkali się w lokalnym klubie nocnym.

Po złożeniu skargi policja wydała nakaz aresztowania podejrzanego. Został zatrzymany 6 lipca i w niedzielę doprowadzony przed Sąd Rejonowy w Larnace, gdzie wydano wobec niego nakaz pięciodniowego aresztu.

Zarówno domniemana ofiara, jak i podejrzany przeszli badania medycyny sądowej. Śledczy zebrali różne dowody, które zostaną wysłane do analizy naukowej.

W ramach trwającego śledztwa policja ma zebrać zeznania od świadków, którzy byli obecni w klubie nocnym. Przeanalizuje również nagrania z kamer telewizji przemysłowej z tego obszaru, aby zebrać dodatkowe dowody.

Sprawa jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Wydział Śledczy ds. Przestępczości w Famaguście (CID).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading