fbpx

Afera paszportowa trwa

Jeszcze wczoraj pisaliśmy że Przewodniczący Izby Reprezentantów, Demetris Syllouris, wstrzymał się od pełnienia swych obowiązków na czas śledztwa w sprawie kontrowersyjnego wideo noszącego tytuł “The Cyprus Papers Undercover”, opublikowanego przez Al Jazeera.

Tymczasem pod silną presją w związku ze skandalem dotyczącym gotówki za paszporty oraz liczne protesty od czasu opublikowania video, Syllouris ustąpił dziś ze swego stanowiska.

Zaprzeczył wszelkim wykroczeniom, mówiąc, że wszelkie komentarze zostały wyrwane z kontekstu.

Jestem głęboko przekonany, że w żaden sposób nie złamałem prawa – powiedział Syllouris w oświadczeniu, którego ogłoszenie zostało poprzedzone spotkaniem między nim a przywódcą rządzącej partii DISY.

Sprawa zawstydziła władze i obywateli Cypru będącego przecież członkiem UE, pokazując  że Cypr regularnie nie przestrzegał własnych praw i pozwalał skazanym przestępcom i zbiegom na uzyskanie obywatelstwa cypryjskiego.

Syllouris do dziś zajmował drugie miejsce w hierarchii państwowej, był zastępcą Prezydenta Republiki Cypryjskiej pod nieobecność Prezydenta Nicosa Anastasiadesa.

Jak wcześniej informowaliśmy, Rząd we wtorek ogłosił zawieszenie programu obywatelstwa za inwestycję z dniem 1 listopada 2020 roku.


foto: Facebook


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!