fbpx

Adoptowano tysiące cypryjskich psów – trafiły także do Polski

[spu popup=”18342″][/spu]Tysiące bezdomnych psów z Cypru zostało wysłanych za granicę do adopcji w ramach starań towarzystw ochrony zwierząt

Takie dane zostały przekazane do parlamentu przez Ministra Rolnictwa Costas Kadis w odpowiedzi na pytanie posła  Giorgosa Perdikisa. Perdikis zastanawiał się również, czy wśród psów adoptowanych za granicą były przypadki zwierząt domowych, które nie były bezdomne lub opuszczone, ale zostały zgubione lub skradzione i były poszukiwane przez właścicieli.

Cyprian z siostrą w Warszawie

Minister powiedział, że psy wysłane do adopcji za granicą są sprawdzane przez służby weterynaryjne. Powiedział także, że w ciągu ostatnich trzech lat z Cypru wysłano łącznie 10 850 zwierząt – 2 858 psów w 2015 r., 3 703 psów w 2016 r. I 4 289 w 2017 r. Z dystryktu Limassol i okolic wysłano 3 963 psów, z Nikozji z 2694, z Famagusty 1560, z Pafos 1 03, a z Larnaki 1230 zwierząt. Adoptowane zwierzęta trafiły głównie do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Zgodnie z naszymi informacjami kilkadziesiąt zwierząt trafiło także do Polski. Dzięki między innymi wsparciu naszego portalu do Polski trafił Cyprian, który dołączył do przebywającej już tam siostry.

Przeprowadzenie zagranicznej adopcji zwierząt nie jest proste i jest przeprowadzane zgodnie z unijną procedurą. Zwierzęta muszą być zarejestrowane w TRACES (Trade Control and Expert System) i muszą uzyskać specjalny certyfikat, który kosztuje 34,17€. Do tego należy doliczyć koszty przelotu (około 200€), a także klatkę w której zwierzę jest transportowane. Wszystkie te koszty ponoszą organizatorzy adopcji oraz towarzystwa obrony praw zwierząt.

Dobrze, że są ludzie, którzy chcą tego typu adopcje sfinansować.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Turyści rozrabiają…

Sezon letni nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a już sąd w Paralimni ma mnóstwo pracy… W pierwszym przypadku, komunikat jest dosyć lakoniczny i mówi,