Adopcja dla par jednopłciowych?

Do parlamentu trafiła ustawa dająca prawo do adopcji dla par tej samej płci

Propozycję ustawy, która przyznaje parom tej samej płci prawo do adopcji dzieci, złożyli parlamentarzyści z ramienia ekologów Charalambos Theopeptou i Alexandra Attalidou.

Projekt ma na celu nowelizację ustawy o związkach partnerskich, tak aby osoby, które zawarły umowę związku partnerskiego, miały prawo do złożenia wniosku o adopcję, o ile małżeństwo zostało zawarte na podstawie Prawa małżeńskiego.

Jak stwierdziła pani Attalidou w rozmowie z Philenews, kiedy uchwalono ustawę o wspólnym pożyciu, wszystkie pary, które wybrały tę formę związku, miały wszystkie prawa innych par, które zawarły małżeństwo religijne lub cywilne, z jedynym wyjątkiem adopcji dzieci. 

Uważam to za absurdalne, ponieważ stanowi to dyskryminację obywateli i dlatego należy ją znieść. Wierzę w równość wszystkich ludzi i orientacja seksualna nie może wykluczać adopcji dziecka. 
Ktoś powinien zostać wykluczony z adopcji, jeśli nie jest dobrym ojcem – co roku dziesiątki dzieci doświadcza przemocy ze strony biologicznych rodziców.

Pani Attalidou zwróciła także uwagę na następujący paradoks, który ma miejsce dzisiaj: dwie kobiety, które zawarły umowę wspólnego pożycia, mogą bez problemu mieć dziecko z dawcą nasienia. Tej samej parze w obecnym stanie prawnym nie wolno adoptować dziecka.

Poseł podkreślił, że należy dokładnie sprawdzać potencjalnych rodziców, tak jak ma to miejsce w przypadku par heteroseksualnych, a obowiązkiem państwa jest zapobieganie adopcjom przez osoby, które dopuszczają się agresywnego zachowania.

Projekt ustawy zostanie przekazany Komisji Orzecznictwa do dyskusji.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading