Ach co to był za piknik! Polonijny Piknik Rodzinny za nami.

Pierwszy Polonijny Piknik Rodzinny za nami.

Niedzielne, słoneczne popołudnie, 26 września upłynęło rodzinnie, wesoło i gwarnie. Tego dnia radości i śmiechu było co niemiara.

Piknik zorganizowany przez Polską Wspólnotę na Cyprze na zakończenie kalendarzowego lata przyciągnął całe rodziny. Do Pyrgos Municipal Park licznie przybyli Polacy mieszkający nie tylko w Limassol, ale z Pafos, Nikozji, Larnaki oraz Ayia Napy a także z odległego Paralimni!

Rozradowane twarze dzieci, dla których przygotowano większość atrakcji, szczególnie cieszyły. Na najmłodszych czekał dmuchany zamek, gry i zabawy, tatuaże, balony i malowanie twarzy, do których ustawiła się najdłuższa chyba kolejka. Popkorn i wata cukrowa, lekka jak mgiełka również cieszyła się dużym powodzeniem.

Zapach grillowanej kiełbasy, kaszanki oraz karkówka z grilla roznosił się na całą okolicę. Nie zabrakło oczywiście naszego narodowego przysmaku czyli pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz zapiekanek z pieczarkami i żółtym serem.

Piknik nie udałby się bez dużego zaangażowania wolontariuszy, którzy zajęli się animacją najmłodszych oraz sponsorów, którzy rozstawili balony i flagi. Zadbali oni również o dostęp do mediów, nagłośnienie i oświetlenie które rozbłysnęło o zmroku do rytmu polskiej muzyki, przy której bawili się mali i duzi.

„Pierwsze koty za płoty” – pierwsza, plenerowa impreza polonijna już za nami. Przed nami, mamy nadzieję kolejne. Lepsze, bo wnioski wyciągnięte z organizacji tego przydadzą się do planowania kolejnych.

Do zobaczenia za rok… a może wcześniej?

Więcej zdjęć z pikniku znajdziecie już wkrótce na naszym profilu na Facebooku!


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading