fbpx

A my nadal z kartkami A4

Całkiem niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu procesu wydawania na Cyprze nowych paszportów , teraz poinformowano o wprowadzeniu nowych, biometrycznych dowodów osobistych. Może ktoś w końcu pomyśli i nasze, niezbędne do jakiejkolwiek czynności yellow slipy także zostaną wymienione?

Nowe dowody osobiste są biometryczne i spełniają wszystkie wymagania określone przez prawo międzynarodowe i europejskie, a tym samym mają podwyższony poziom zabezpieczenia przed fałszerstwem. Zmiany w dowodach osobistych są wynikiem rozporządzenia UE 2019/1157 w sprawie wzmocnienia bezpieczeństwa dowodów osobistych obywateli Unii i dokumentów pobytowych wydawanych obywatelom Unii i członkom ich rodzin korzystającym z prawa do swobodnego przemieszczania się.


Niestety, ale osoby przebywające na Cyprze legalnie wciąż muszą posługiwać się archaicznymi kartkami A4 będącymi naszymi dowodami tożsamości na wyspie. Potrzebujemy ich do załatwienia jakichkolwiek spraw związanym z normalnym życiem na Cyprze.

Mamy nadzieję, że ktoś wpadnie na pomysł wymiany starych yellow slipów na nowe, małe, plastikowe… Bo o Europejczykach chyba trochę zapomniano – nawet uchodźcy dostają karty pobytu wielkości kart kredytowych…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!