A może choinka w doniczce?

Leśnicy proponują aby tym roku kupować choinki w doniczkach – już są w sprzedaży.

Leśnicy zapraszają do zakupu w tym roku prawdziwych choinek – wydział leśnictwa rozpoczął w poniedziałek kampanię mającą na celu sprzedaż sosny doniczkowej jako bardziej ekologicznej metody dekorowania domów.

W poniedziałek w szkółce wydziału leśnictwa w Athalassa w Nikozji wystawiono kilka drzew i poinformowano, że dzikie sosny o wysokości do półtora metra będą sprzedawane za 6 euro, natomiast sosny czarne do 2 dwóch metrów będą sprzedawane za 14 euro.

Rzecznik Departamentu Leśnictwa George Constantinou powiedział, że punkty sprzedaży drzewek doniczkowych znajdują się w Athalassa w Nikozji, Dhekelia, Fassouri, Polemidia, Kato Pafos w Platanii i Panayia w Pafos. Po choinki można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30.

Przedstawiciel departamentu leśnictwa Nikozji, Loizos Constantinou, udzielił wskazówek dotyczących pielęgnacji drzew. Powiedział, że drzewo powinno zostać umieszczone w miejscu, w którym nie będzie narażone na nadmierne nasłonecznienie ani cień.

A jak pielęgnować żywą choinkę?

Kiedy przynosisz drzewo do domu do dekoracji, nie powinno ono znajdować się blisko źródła ciepła, ponieważ spowoduje to wysuszenie gleby. Drzewo należy nawozić raz w roku mieszanką rozpuszczalną w wodzie.

Drzewo można wyjąć co dwa–trzy lata w celu przycięcia korzeni. W piątym roku drzewo najprawdopodobniej będzie wymagało przesadzenia w zewnętrznej przestrzeni w ogrodzie


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!