fbpx

A miało być tak pięknie a tu nowe obostrzenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Szanuj ministra swego, możesz mieć gorszego…

Taka była radość że Constantinos Ioannou  zakończy swoją dekretową karierę, a tymczasem już w pierwszym dniu urzędowania nowy Minister Zdrowia, Michalis Hadjipantelas, ogłasza że od 1 lipca osoby niezaszczepione muszą wykonywać szybki test co 72 godziny, ogłasza także koniec darmowych testów od 1 sierpnia.
Opłaty za testy nie będą obowiązywać neiletnich w wielu 12-15 lat i osób starszych z problemami zdrowotnymi. 

Od 9 lipca SafePass będzie niezbędny zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w których jednorazowo gromadzi się ponad 20 osób (takich jak miejsca pracy, bary, kluby nocne, wesela, przyjęcia dyplomowe, urodziny itp.). Jeśli ktoś nie ma SafePass, zamiast tego może okazać test PCR sprzed 72 godzin


Od 1 lipca 2021 roku, nowym ministrem zdrowia Republiki Cypryjskiej jest Michalis Hadjipandelas


A tego jeszcze nie grali w żadnym kinie.

Rząd przyzna dodatek urlopowy osobom zaszczepionym między 15 lipca a 31 sierpnia. Istnieją również zachęty dla gwardzistów narodowych.

Co ciekawe, pracownicy zarówno sektora publicznego jak i prywatnego będą mieli prawo do dnia wolnego od pracy na szczepienie w obu dawkach. To samo dotyczy rodziców i opiekunów towarzyszących swoim nieletnim dzieciom na szczepieniach.

Minister dodał, że od 1 sierpnia Cypryjczycy i legalni mieszkańcy lecący z innych krajów muszą przestrzegać protokołów obowiązujących wszystkich pasażerów, chyba że otrzymali przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Do tej pory wszyscy Cypryjczycy i rezydenci byli uprawnieni do testu PCR po przybyciu, ale będzie on dostępny tylko dla osób zaszczepionych i tych, którzy mogą udowodnić, że niedawno wyzdrowieli z wirusa.
Oznacza to, że osoby przybywające z krajów kategorii pomarańczowej lub czerwonej muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR z kraju, z którego podróżują, datowany maksymalnie na 72 godziny.

W piątek odnotowano 529 pozytywnych przypadków, także już wkrótce Pan Minister będzie mógł kontynuować pracę poprzednika.


foto: PIO


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!