9,5 mln euro szkód pożarowych

Z powodu pożarów w 2023 roku poniesione zostały szkody w wysokości 9,5 miliona euro.

Straż pożarna ogłosiła, że pożary w 2023 r. spowodowały łącznie  szkody o wartości 9,5 mln euro.

W ramach przeglądu roku stwierdzili, że lwia część szkód spowodowanych pożarami w 2023 r. została poniesiona na obszarach miejskich, a ich łączny koszt wyniósł 8,4 mln euro.

W 2023 roku strażacy odpowiedzieli łącznie na  11 919 wezwań o pomoc , w tym wezwania alarmowe dotyczące pożarów i innych zdarzeń, fałszywe alarmy i żarty.
Spośród tych wezwań łącznie 6649 dotyczyło pożarów, przy mniej więcej równym podziale na pożary w miastach i na obszarach wiejskich. Oznacza to łączny wzrost o trzy procent w stosunku do roku 2022.

Według nich około 64 procent pożarów wywołanych pożarami obszarów wiejskich miało swój początek w „złośliwym celu”, a  przyczyną 90 procent  pożarów na obszarach wiejskich jest działalność człowieka .

Pożary w miastach były głównie spowodowane problemami z elektryką w pojazdach, awarią urządzeń elektrycznych, niedopałkami papierosów i złośliwymi działaniami, przy czym działalność człowieka jest również przyczyną 90% pożarów w miastach.

Straż pożarna zauważyła jednak, że pomimo wzrostu liczby pożarów miast, łączny koszt spowodowanych przez nie szkód był niższy niż w roku poprzednim.

Ponadto dokonano  25 akcji ratowniczych osób uwięzionych w płonących budynkach , o jedną więcej niż w roku poprzednim. W zeszłym roku w pożarach zginęło także pięć osób, tyle samo co w 2022 roku.

Powierzchnia obszarów wiejskich spalona przez pożary w zeszłym roku wyniosła 21,26 km², co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem 2022 o 7,18 km².


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading