92% mieszkańców jest zadowolonych z GESY

Minęło 5 lat od wprowadzenia GESY na Cyprze i jesteśmy z tego rozwiązania zadowoleni…

Około 92 procent mieszkańców uważa, że ​​system opieki zdrowotnej Gesy poprawił jakość życia społeczeństwa.

Ankietę przeprowadzono z okazji pięciu lat od wprowadzenia Gesy 1 czerwca 2019 r. i przeprowadziła ją placówka badawcza IMR na Uniwersytecie w Nikozji.

Przeprowadzono je w kwietniu tego roku na całej wyspie, a telefonicznie wzięło w nim udział 500 osób.

Na pytanie, czy Gesy poprawiło jakość usług zdrowotnych, 92 proc. uczestników odpowiedziało twierdząco. Około 86 procent stwierdziło, że obniżyło to ich koszty opieki zdrowotnej, a 14 procent stwierdziło, że nic się nie zmieniło.

61 procent stwierdziło, że stosowało Gesy w ciągu ostatnich pięciu lat , 6 procent stwierdziło, że poszło prywatnie, 28 procent stwierdziło, że stosowało oba rozwiązania, a 5 procent stwierdziło, że nie potrzebowało wizyty u lekarza .

Czy jesteś zadowolony z GESY

Loading ... Loading ...


Około 94 proc. stwierdziło, że w ciągu ostatnich dwóch lat korzystało z Gesy, głównie w celu wizyty u lekarza, 80 proc. było u specjalisty, 75 proc. otrzymywało leki, 71 proc. korzystało z usług laboratoryjnych i diagnostycznych, 54 proc. poszło do dentysty, a 20 procent korzystało z opieki szpitalnej w szpitalach.

Jeśli chodzi o słabe punkty systemu, 32 proc. uczestników wskazało na czas długi oczekiwania na wizytę u specjalisty lub operację , 24 proc. stwierdziło, że nie obejmuje określonych badań lub leków, a 23 proc. wskazało na konieczność uzyskania skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu na wizytę u specjalisty.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading