fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 33'C 🌥
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 35'C 🌥
  • Ayia Napa 32'C ☼
  • Paphos 34'C ☼
  • Limassol 33'C 🌥
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 35'C 🌥
  • Ayia Napa 32'C ☼
  • Paphos 34'C ☼

9 czerwca uruchomione zostaną lotniska

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dziś został zatwierdzony plan działania mający na celu złagodzenie ograniczeń lotów 9 czerwca, obejmujący początkowo 19 krajów, których obywatele potrzebowaliby odpowiedniego zaświadczenia przed lotem na Cypr. Minister transportu Yiannis Karousos ogłosił także zakończenie obowiązkowej kwarantanny 25 maja i otwarcie hoteli 1 czerwca zgodnie z protokołami zdrowotnymi.

Plan działania będzie obejmował dwie fazy, od 9 do 19 czerwca i od 20 czerwca.

Według Karousosa 19 krajów zostało podzielonych na dwie kategorie według ich aktualnych danych epidemiologicznych.Pierwsza kategoria obejmuje Grecję, Maltę, Bułgarię, Norwegię, Austrię, Finlandię, Słowenię, Węgry, Izrael, Danię, Niemcy, Słowację i Litwę. Sześć kolejnych zostało umieszczonych w kategorii „B”: Szwajcaria, Polska, Rumunia, Chorwacja, Estonia i Czechy.

W pierwszej fazie pasażerowie z krajów należących do obu kategorii musieliby przejść test Covid-19 przeprowadzony 72 godziny wcześniej, zanim mogliby wejść na pokład samolotu na Cypr. Obywatele cypryjscy i legalni rezydenci będą mogli przystąpić do testu po przybyciu na wyspę. Pozostaną w izolacji, aż do uzyskania jego wyniku.

W drugiej fazie, od 20 czerwca, podróżni z pierwszej kategorii nie musieliby przedstawiać zaświadczenia. Osoby przybywające z krajów drugiej kategorii (w tym z Polski) będą nadal potrzebować świadectwa zdrowia wydanego 72 godziny przed wylotem. Cypryjczycy i legalni rezydenci z tych krajów będą mogli przystąpić do testu na wyspie.

Minister powiedział, że loty z krajów nieuwzględnionych w tych dwóch kategoriach będą dozwolone, ale tylko dla obywateli Cypru lub legalnych rezydentów oraz osób, które uzyskały specjalne zezwolenie. Osoby z tych krajów będą potrzebować świadectwa zdrowia wydanego 72 godziny przed wylotem. Alternatywnie, test można wykonać na Cyprze, ale podróżni musieliby pozostać izolowani przez jeden dzień w wyznaczonym miejscu lub do momentu uzyskania wyniku.

Wszyscy pasażerowie przylatujący z krajów nieuwzględnionych w tych dwóch kategoriach pozostaną w domu w izolacji przez 14 dni. Koszt testu, podróży i kwarantanny pokrywa pasażer.

Osoby z krajów, których władze nie są w stanie zapewnić pasażerom testów, mogą zostać przetestowane po przybyciu na wyspę.

Ministerstwo zdrowia kontynuuje ocenę danych epidemiologicznych w różnych krajach, starając się zaktualizować kategorie.

Osoby poddane kwarantannie do 25 maja będą mogły wrócić do domu i spędzić pozostałe dni kwarantanny.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!