83% Cypryjczyków korzysta z mediów społecznościowych

Cypr zajął drugie miejsce w UE pod względem uczestnictwa w mediach społecznościowych – w zeszłym roku aktywnie zaangażowało się 83 procent populacji

Dania zajęła pierwsze miejsce, mogąc poszczycić się najwyższym odsetkiem obecności w mediach społecznościowych wśród państw członkowskich UE, ze wskaźnikiem zaangażowania wynoszącym 91% . Tuż za nim Cypr zapewnił sobie drugie miejsce, a Węgry uplasowały się na trzecim miejscu z 81% udziałem.

Z kolei Francja, Niemcy i Włochy zgłosiły najniższy odsetek uczestnictwa w sieciach społecznościowych, wynoszący odpowiednio 44, 49 i 53 procent.

Na poziomie regionalnym Cypr wyróżnia się jako jeden region ze względu na swoją wielkość i populację.

Godne uwagi są także węgierskie regiony Budapeszt i Peszt, które mogą pochwalić się imponującymi wskaźnikami zaangażowania wynoszącymi odpowiednio 86 i 84 procent, a także Flevoland w Holandii, który odnotował wskaźnik uczestnictwa na poziomie 84 procent.

Z drugiej strony regiony o najniższych odsetkach, spadających poniżej 40 procent, występowały głównie we Francji i Niemczech.

We Francji w regionach takich jak Gujana, Martynika i Gwadelupa wskaźniki uczestnictwa wynosiły odpowiednio 22, 29 i 30 procent. Tymczasem w Niemczech w regionach takich jak Saksonia-Anhalt, Brandenburgia, Turyngia i Meklemburgia-Pomorze Przednie wskaźniki wahały się od 35 do 40 procent.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading