Dziś mamy urodziny!

Dokładnie 7 lat temu, trójka wariatów wymyśliła nasz portal. O tej porze opublikowaliśmy pierwszy, powitalny post!

Ze starej trójki została dwójka – MarGol i Pastel. Stopniowo dołączali inni – teraz oprócz dwóch już wspomnianych piszą dla Was Gosia, Bartek, Savarazzi, Mirek oraz Jarek. Wszyscy skończyli kurs dziennikarstwa – chociaż zdarzają się i wpadki. Wyjaśnijmy także, że wszyscy nasi redaktorzy mają imienne legitymacje prasowe wydane przez cypryjskie władze – to właśnie one pozwalają nam być w miejscach gdzie inni wejść nie mogą.

Przez te siedem lat zmieniło się wiele. Cypr24 został wpisany na oficjalną listę mediów na Cyprze, został członkiem Polish – Cypriot Chamber of Commerce, z naszej wiedzy i doświadczenia korzystają polskie media.

Możemy się pochwalić naszymi występami we wszystkich, głównych polskich mediach – byliśmy w TVN oraz TVN24, TVP oraz w Polsacie… Jeżeli cokolwiek ważnego dzieje się na Cyprze polskie redakcje dzwonią właśnie do nas.

Niektóre nasze informacje spowodowały blokadę serwerów. Tekstem rekordzistą był ten informujący o wprowadzeniu godziny policyjnej na Cyprze. Tekst został udostępniony na Facebooku ponad 1600 razy a przeczytało go ponad pół miliona osób.

Nasze posty widzi na Facebooku około 30 tysięcy osób. Statystycznie są to głównie osoby z Polski (55%). Napisaliśmy widzi, gdyż teksty czyta jedynie około 250000 osób miesięcznie – tyle średnio osób wchodzi na naszą stronę internetową www.cypr24.eu. Jak informuje Google w każdej sekundzie na naszej stronie jest 10-12 osób.

28% czytelników pochodzi z Cypru. Geograficznie najwięcej czytelników mamy z dystryktów Limassol, potem Nikozja, Pafos, Larnaka i Famagusta. Google pokazuje także oddzielnie bazy brytyjskie – tam także nas czytają.

Na Facebooku obserwuje nas prawie 13000 osób. Co ciekawe kilkaset z nich wcale naszej strony nie polubiło – jest jedynie jej wiernymi czytelnikami. Na Instagramie mamy prawie 5000 obserwatorów – jesteśmy także na takich platformach jak YouTube, LinkedIn, TikTok oraz Twitter.

Ostatnio rozpoczęliśmy współpracę z POLONICO.TV czyli telewizją polonijną, która nadaje na całym świecie i można ją oglądać w internecie ale także w niektórych sieciach kablowych.


Przez te wszystkie lata staramy się wspierać organizację wszelkich imprez polonijnych na Cyprze – współorganizujemy wspólnie ze Sztabem WOŚP na Cyprze wielki finał a także koncerty, rejsy oraz pikniki z Wspólnotą Polską na Cyprze.

Pewne jest jedno – gdyby nie WY, nasi czytelnicy nie byłoby nas. To dla Was relacjonowaliśmy wizytę Prezydenta RP na Cyprze czy pielgrzymkę Papieża Franciszka.

To dla Was uruchomiliśmy grupy na Facebooku gdzie możecie dowolnie wymieniać się poglądami oraz doświadczeniami dotyczącymi życia i turystyki na Cyprze.

To dla Was stworzyliśmy Katalog Firm (cypr24.com.cy), portal z ogłoszeniami o pracę (cypr24.com.pl) czy też stronę, na której można zakupić parkingi, wycieczki czy atrakcje na Cyprze (cypr24.net).

Ta także dla Was stworzyliśmy specjalne zakładki do okazji lotniczych oraz wczasów na Cyprze.

Co jeszcze możemy dla Was zrobić?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading