77 plaż z błękitną flagą

Ponad połowa cypryjskich plaż otrzymała Błękitną Flagę

W sumie 77 ze 123 plaż na Cyprze, a także dwie przystanie otrzymały we wtorek nagrodę Błękitnej Flagi, certyfikat potwierdzający, że spełniają najwyższe standardy jakości.

Pływanie to niezwykle popularna aktywność w całej Europie. Coroczna ocena wody w kąpieliskach pokazuje stopień ochrony zdrowia publicznego i środowiska, umożliwiając ludziom podejmowanie świadomych decyzji dotyczących możliwości korzystania z najlepszych kąpielisk – powiedział minister rolnictwa Petros Xenophontos.

Kryteria Błękitnej Flagi, przyznane przez Fundację Edukacji Ekologicznej (FEE) dla plaż, przystani lub operatorów zrównoważonej turystyki żeglarskiej, obejmują standardy dotyczące jakości, bezpieczeństwa, edukacji i informacji o środowisku, świadczenia usług oraz ogólne kryteria zarządzania środowiskowego.

Przemawiając podczas ceremonii wręczenia nagród w Limassol, Xenophontos powiedział, że Błękitna Flaga jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem jakości na świecie.

Ważnym osiągnięciem Cypru jest fakt, że 77 plaż na 123 kąpieliska i dwie przystanie spełniają kryteria, co zaowocowało przyznaniem im w tym roku Błękitnej Flagi, kolejnej ważnej nagrody dla naszego kraju.

Ministerstwo rolnictwa koordynuje i ponosi ogólną odpowiedzialność za wdrażanie ustawy o zarządzaniu jakością wody w kąpieliskach, a także odpowiada za monitorowanie jakości wód w kąpieliskach.

Pod koniec każdego roku Cypr przedkłada Komisji Europejskiej roczne sprawozdanie zgodnie ze swoimi obowiązkami w zakresie zarządzania jakością wody w kąpieliskach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading