fbpx

751 nowych zakażeń COVID19. Ogłoszono nowe ograniczenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wczoraj potwierdzono 751 nowych zakażeń koronawirusem na Cyprze

Od wczoraj, cypryjskie Ministerstwo Zdrowia, rozpoczęło publikację jednej liczby nowych zakażeń – sumy testów PCR oraz szybkich testów antygenowych. Postanowiono zrezygnować z potwierdzania pozytywnych testów antygenowych szczegółowymi testami PCR. Jak tłumaczy ministerstwo, związane to jest bezpośrednio z wynikami – około 98% pozytywnych testów antygenowych było potwierdzanych potem testami szczegółowymi PCR. Zdaniem ministerstwa zdrowia nie ma więc sensu wykonywania tych samych badań kilkukrotnie.

Opublikowana po raz pierwszy suma obydwu rodzajów testów może przerażać – w sumie potwierdzono 751 nowych zakażeń.

Sama liczba przeraża, jednak niestety, przy podawanych w nowy sposób danych nie da się pokazać statystyki zakażeń – jest po prostu za mało danych. Należy pamiętać, że nie wystarczy zsumowanie testów pozytywnych PCR oraz antygenowych – te drugie były wcześniej potwierdzane przez wykonane testy PCR.

Nowy dekret ministerstwa zdrowia, który obowiązuje od dzisiaj od godz. 18:00 do 10 stycznia, zabrania przebywania innych osób w domach innych niż mieszkające w nich na stałe. Jedyny wyjątek od nowego dekretu będzie miał miejsce w sylwestra, gdzie będzie mogło się spotkać do dziesięciu osób z nie więcej niż dwóch różnych gospodarstw domowych.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!