fbpx

7500 wakatów w hotelarstwie

Liczba nieobsadzonych wakatów w hotelach w 2022 r. wyniosła 7689.

Według ministra pracy liczba wolnych miejsc pracy w hotelach w 2022 r. była prawie trzykrotnie wyższa niż średnia miesięczna liczby zarejestrowanych bezrobotnych w tym samym roku.

Liczba wolnych miejsc w hotelach w 2022 r. wyniosła 7689, podczas gdy liczba zarejestrowanych bezrobotnych w tym samym sektorze wyniosła 2650 – powiedział stały sekretarz ministerstwa pracy Andreas Zachariades.

Branża hotelarska od kilku lat ma trudności z pozyskaniem pracowników. Ograniczenia Covid spowodowały zamknięcie wielu miejsc i przeniesienie personelu do kraju lub z niego. Od czasu właściwego ponownego otwarcia sektor ma trudności z zastąpieniem tych, którzy przenieśli się do innych sektorów.

Zachariades powiedział, że fakt, że sektor na Cyprze jest regulowany, coraz bardziej przyciąga potencjalnych pracowników.

Zwrócił również uwagę, że resort pracy pełnił rolę mediatora między pracodawcami a pracownikami w branży hotelarskiej, aby z sukcesem przedłużyć układ zbiorowy pracy do końca 2023 r., zapewniając tym samym większą ochronę pracownikom.

To była kluczowa interwencja, ponieważ sektor został mocno dotknięty pandemią Covid-19, wojną na Ukrainie i wzrostem kosztów życia – powiedział.
Turystyka w dużej mierze opiera się na czynniku „ludzi”, aby oferować wysokiej jakości doświadczenia turystyczne zagranicznym i lokalnym gościom i może w decydujący sposób przyczynić się do absorpcji bezrobotnych na Cyprze – dodał.

Obecny na konferencji wiceminister turystyki Savvas Perdios powiedział, że kluczowym priorytetem średniookresowego planu działań Narodowej Strategii Turystycznej na lata 2023-2025 jest wzmocnienie zasobów ludzkich.

Jeśli chcemy rozmawiać o przyciąganiu większej liczby osób do tego sektora, warto zacząć od rebrandingu sektora hotelarskiego – powiedział Perdios.
Turystyka i ogólnie hotelarstwo to nie tylko hotele, to nie tylko restauracje, spektrum jest znacznie szersze i powinno być promowane we właściwy sposób.

Jeżeli hotelarze szukają pracowników może wykonają najprostszą możliwą rzecz – podniosą wynagrodzenia tak aby stały się atrakcyjne…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!