fbpx

65 drzew wyciętych, burmistrz apeluje o zaufanie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Na jednej z głównych ulic w centrum Nikozji wycięto 65 drzew – burmistrz zapowiada sadzenie nowych

W pisemnym oświadczeniu burmistrz Nikozji Konstantinos Giorkatzis odpowiedział na krytykę dotyczącą faktu, że na Makarios Avenue wycięto 65 drzew. Burmistrz zaleca cierpliwość i zaufanie zauważając, że większość wyciętych drzew była stara i chora, a gmina planuje zasadzić 300 nowych drzew.


Zaznaczył, że celem jest stworzenie pięknego i atrakcyjnego środowiska, które będzie w stanie konkurować z ośrodkami, które powstały w regionie i doprowadziły do ​​upadku centrum Nikozji.


Aby tak się stało, dodał, na alei Makarios muszą zostać wyremontowane chodniki, po których mieszkańcy mogą swobodnie chodzić. Zwrócił również uwagę, że polityka gminy polega na zwiększaniu liczby drzew w wielu miejscach miasta.

Już wcześniej władze gminy zapowiadały zasadzenie różnych odmian drzew w miejsce wyciętych. Podobno mają być różnych gatunków i idealnie dostosować się do panujących warunków w mieście.

Szkoda tylko, że zanim urosną trzeba będzie poczekać kilka ładnych lat…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!