60000€ za utratę słuchu

Sąd Najwyższy zasądził 60000€ odszkodowania za utratę słychu w wyniku wybuchu w 2011 roku

Mężczyzna ranny w wyniku wybuchu w Mari w 2011 r. otrzymał 60000€ odszkodowania

Jego apelacja od decyzji sądu z 2020 r. została częściowo uwzględniona przez Sąd Najwyższy, który orzekł, że jego odszkodowanie z tytułu utraty przyszłych dochodów powinno zostać zwiększone z 20 000 euro do 60 000 euro.

Mężczyzna został ranny w dniu wybuchu, gdy znajdował się w pojeździe w pobliżu Mari. Doznał urazu prawego ucha i mniejszego urazu lewego, w wyniku czego utracił słuch w zakresie wysokich częstotliwości, a także szum w uszach.

Co więcej, mężczyzna cierpi na zespół stresu pourazowego i nieustannie na nowo przeżywa wydarzenia, których był świadkiem. Sąd określił to jako torturę, gdyż mężczyzna jest przepełniony lękiem, odizolowany w domu i pozbawiony aspiracji na przyszłość . Ma problemy ze snem, koncentracją i jest niezwykle zaskoczony głośnymi dźwiękami, których nie słyszał przed wybuchem w Mari.

Na podstawie czasu, jaki upłynął, komisja lekarska uważa, że ​​zaburzenia mają charakter przewlekły.

Wstępne orzeczenie sądu z 2020 r. orzekło, że powinien otrzymać 100 000 euro całkowitego odszkodowania. Kwota ta została podzielona na 80 000 euro z tytułu bólu i 20 000 euro z tytułu utraty przyszłych dochodów.

Ostatnią decyzją Sądu Najwyższego kwota ta została podwyższona do 60 000 euro.

Pozostałe „odszkodowania specjalne” w kwocie 3 191 euro oraz 80 000 euro pozostają niezmienione.

Wybuch w Mari miał miejsce w lipcu 2011 r., kiedy duża ilość amunicji i wojskowych materiałów wybuchowych przechowywanych w kontenerach w bazie marynarki wojennej uległa samodetonacji , zabijając 13 osób i raniąc kolejne 62.

Ówczesny minister obrony Costas Papacostas został skazany w lipcu 2013 r. na pięć lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci i spowodowanie śmierci w wyniku lekkomyślnych lub niebezpiecznych czynów.

W zeszłym roku sąd rejonowy w Nikozji orzekł, że Republika Cypryjska  naruszyła jego prawa człowieka  po tym, jak w czasie odbywania kary pozbawienia wolności pozbawiono go prawa do pracy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading