60% z 60% wynagrodzenia

Kobiety, które są na zasiłku macierzyńskim otrzymują jego znacznie obniżoną wysokość z powodu „pandemicznego” przestoju

Przez cały 2021 rok byłam zmuszana przez pracodawcę do zawieszenia pracy, ze względu na pandemię i związane z nią rządowe plany, które weszły w życie w celu wspierania biznesu – napisała w liście do Philenews matka, która reprezentuje także inne dotknięte cięciami kobiety. 
Zostałam odsunięta od pracy dla dobra wspólnego i ochrony zdrowia publicznego – otrzymywałam zaledwie 60% wynagrodzenia. 

Zawieszenie w pracy w tamtym okresie, że w tamtym czasie negatywnie wpłynęło na dochody kobiet, i co ciekawe, nadal negatywnie wpływa do dziś, gdyż otrzymała informację, podobnie jak inne kobiety, że nie otrzyma pełnego zasiłku macierzyńskiego, ponieważ w roku 2021 obniżono składki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.

Zostaliśmy zmuszeni do zawieszenia pracy dla większego dobra i wspierania biznesu i gospodarki. Karzą nas, bo zmusili nas do pozostania w domu

Dziennikarze Philenews skontaktowali się z Ministerstwem Pracy w tej sprawie.

Jak wyjaśnił przedstawiciel ministerstwa, fakt, że zasiłki specjalne były wypłacane w wysokości 60% wynagrodzenia, nie miał wpływu konkretnie i wyłącznie na zasiłek macierzyński, ale na wszystkie świadczenia.     

Podsumowując – jeżeli liczycie na jakiś zasiłek (macierzyński, dla bezrobotnych czy chorobowy) lepiej poczekajcie do przyszłego roku.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading