fbpx

5G nadchodzi…

Ogłoszono petarg publiczny na uruchomienie platform sieci 5G do 2025 r.  Obejmą one co najmniej 70% ludności Republiki Cypryjskiej i wszystkie autostrady.

W procedurze udzielania zezwoleń określono, że przetarg przyzna licencje między pasmem częstotliwości dostępnym w paśmie 700 MHz i 3,6 GHz.

Przetarg, ogłoszony przez Wiceministerstwo Badań, Innowacji i Polityki Cyfrowej za pośrednictwem Departamentu Komunikacji Cyfrowej, daje 20-letnią licencję na rozwój i obsługę sieci 5G.

Licencjonowanie częstotliwości radiowych dla sieci 5G jest obowiązkowe dla wszystkich państw członkowskich UE.

Sieci 5G to rewolucyjna technologia, która ma odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu konkurencyjności UE na rynku globalnym, przyspieszaniu transformacji cyfrowej i promowaniu zielonego wzrostu.

Oczekuje się, że europejska sieć stworzy około dwóch milionów miejsc pracy.

Sieć 5G będzie oferować możliwości w różnych sektorach, takich jak energetyka, zdrowie, rolnictwo, przemysł i transport.

Ułatwi wszystkie sektory gospodarki, zapewniając ulepszone usługi, które poprawią codzienne życie obywateli, dzięki samochodom z własnym napędem, robotom przemysłowym, telemedycynie, inteligentnym miastom, internetowi rzeczy, by wymienić tylko kilka urządzeń, na których można operować technologia 5G.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!