fbpx

5800€ kary za wyjazd na wakacje

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Mandat w wysokości 5000£ (około 5800€) dostaną Anglicy, którzy bez powodu chcą opuścić Zjednoczone Królestwo

Cypr czeka na turystów z Wielkiej Brytanii jak na zbawienie, zresztą oni sami także nie mogą się już doczekać aby przylecieć na Cypr. Niestety, tamtejszy rząd zakazuje wylotów z kraju.

Światowe media donoszą, że wielu Anglików próbuje obejść zakaz i wyjeżdża na krótkie wakacje. To się jednak zmieni od najbliższego poniedziałku.

Od 29 marca 2021 roku, każdy kto będzie chciał wyjechać z Anglii będzie musiał wypełnić “dokument podróży”. Jeżeli zostanie stwierdzony brak tego dokumentu, nałożony zostanie mandat w wysokości 200£. Także od poniedziałku, Wielką Brytanię będzie można opuścić tylko z bardzo ważnego powodu – wyjazd na urlop niestety nie został w nowych przepisach uwzględniony.


Wielu Brytyjczyków zarezerwowało już pobyt na Cyprze po 17.05.2021, niestety z kręgów rządowych słychać, że zakaz wyjazdu może zostać wydłużony nawet do końca czerwca.


Zgodnie z wprowadzanymi przepisami, jedynymi powodami z jakich będzie można wyjechać z UK są względy medyczne, podróże służbowe, nauka, zobowiązania prawne, udzielanie pomocy komuś w potrzebie, ślub lub zawarcie związku partnerskiego, pogrzeb oraz zorganizowane wyjazdy drużyn sportowych.

Złamanie przepisów, czyli wyjazd bez ważnego powodu, to mandat w wysokości 5000£.

W chwili obecnej przepisy zostały wprowadzone jedynie w Anglii – o przepisach koronawirusowych w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej decydują tamtejsze rządy, ale zwykle podejmują one podobne decyzje.

Za informacje o nowych przepisach dziękujemy Ryśkowi


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!