5222 mandaty z fotoradarów mobilnych

Od 1 stycznia 2022 roku policja wystawia mandaty za wykroczenia zarejestrowane przez fotoradary

Do końca roku, kierowcy których wykroczenia zarejestrowały fotoradary otrzymywali upomnienia – teraz dostaną mandaty. Firma obsługująca system kamer nie spodziewała się takiej ilości wykroczeń. Stopniowo, zwiększa się ilość spraw zaległych.


Od 1 do 9 stycznia 2022 roku, urządzenia mobilne zarejestrowały 5222 wykroczenia drogowe – tylu kierowców dostanie mandaty.


Ilość wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradary mobilne jest zatrważająca – średnio codziennie, na podstawie jedynie wykroczeń zarejestrowanych przez urządzenia mobilne, wystawianych jest 580 mandatów. W chwili obecnej nie ma jeszcze statystyk z kamer syacjonarnych.

ZOBACZ TAKZE:
>>> Gdzie staną fotoradary? >>>

Przypomnijmy, że w chwili obecnej, na Cyprze, rozstawiane są zaledwie 4 urządzenia mobilne. Docelowo, w ciągu najbliższego roku na Cypr zostanie dostarczonych kolejnych 16 fotoradarów.

Tegoroczne mandaty nie zostały jeszcze wystawione – trwa proces ustalania danych osobowych sprawców. System nadal wysyła „ostrzeżenia” z zeszłego roku kiedy to system działał próbnie.

Na opłacenia mandatu lub złożenie wyjaśnień (podanie danych kierowcy) winny ma 45 dni od daty otrzymania listu poleconego z wezwaniem do zapłaty.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading