fbpx

51 nowych zakażeń. Gdzie maseczki?

Ministerstwo zdrowia ogłosiło w środę 51 nowych przypadków koronawirusa, co jest trzecim najwyższym wynikiem od marca. Przypadki wykryto po 2291 testach przeprowadzonych w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowita liczba przypadków od marca osiągnęła 2181.

Władze zdrowotne oświadczyły, że nadal przetwarzają dane i będą miały więcej szczegółów na temat poszczególnych przypadków w czwartek. Cztery osoby są obecnie leczone w szpitalu w Famaguście, a dwie kolejne na oddziale intensywnej terapii szpitala ogólnego w Nikozji.


Od jutra, 15.10.2020 roku, wszystkie osoby powyżej 12. roku życia muszą nosić maski w pomieszczeniach zamkniętych, w których przebywa więcej niż jedna osoba. W przypadku braku maseczki nałożony zostanie mandat w wysokości 300€. Obowiązek dotyczy także wind oraz samochodów służbowych w przypadku gdy znajduje się tam więcej niż jedna osoba.
Maseczki będą musieli nosić wszyscy także w prywatnych biurach a także w służbowych pomieszczeniach socjalnych.

Maseczek nie trzeba mieć w mieszkaniach i domach prywatnych, w restauracjach (podczas jedzenia i picia – obowiązuje nakaz w momencie zamawiania jedzenia i oczekiwania na jego zaserwowanie), podczas jazdy prywatnymi samochodami, podczas uprawiania sportu na siłowniach i innych treningach (na przykład szkoły tańca), kucharzy podczas procesu gotowania jedzenia.

Zwolnione są również osoby ze specjalnymi zdolnościami poznawczymi / zaburzeniami umysłowymi / rozwojowymi, które nie mogą zastosować maski, osoby z poważnymi chorobami neurologicznymi / nerwowo-mięśniowymi, które nie są w stanie nosić maski oraz osoby z anatomicznymi zmianami / deformacjami i / lub urazami szczękowo-twarzowymi.Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!